آموزش اصول و فنون مذاکره و موفقیت در مذاکره-مذاکره حرفه ای-تکنیکهای مذاکره فروش

آموزش اصول و فنون مذاکرات حرفه ای، سخنرانی و فن بیان-آکادمی اصول و فنون مذاکره

آکادمی اصول و فنون مذاکره

آکادمی اصول و فنون مذاکره آکادمی اصول و فنون مذاکره

آکادمی اصول و فنون مذاکره
آموزش اصول و فنون مذاکره و موفقیت در مذاکره-مذاکره حرفه ای-تکنیکهای مذاکره فروش
علی خویه
09122991608

مدیر آکادمی مذاکره ایران
سخنران و مدرس اصول و فنون مذاکره حرفه ای، اصول و فنون مذاکرات تجاری بین المللی بازرگانی فروش بازاریابی، برگزار کننده بیش از 260 کلاس اصول و فنون مذاکرات در سازمان ها شرکت ها موسسات ملی و بین المللی، مولف و مترجم 12 عنوان کتاب تخصصی و مدرس دانشگاه در حوزه مدیریت،بازاریابی، فروش، ارتباطات، تبلیغات، خلاقیت و مذاکره برگزاری بیش از 350000 نفر ساعت کلاس ها، دوره ها و کارگاه های آموزشی کابردی و اجرایی، .... قرار است با کمک دانشجویان خود مطالب مختلفی در حوزه مذاکره در این وبلاگ ها برای استفاده علاقمندان به اشتراک بگذاریم www. www.alikhooyeh.blogfa.com گروه مشاوره تحقیق آموزش و اجرای gmas. مدرس دانشگاه سخنران مشاور محقق و مجری سیستم هاو برنامه های بازاریابی ارتباطات تبلیغات خلاقیت تجارت و فروش - بیش از 18سال تجربه اجرایی، مولف و مترجم 11 کتاب مرجع کاربردی و تخصصی،عضو انجمن های ملی و بین المللی، ارایه بیش از 350000 نفر ساعت دوره ها و کارگاه های آموزشی و کاربردی و اجرایی به سازمانها شرکت ها و موسسات ملی و بین المللی، همکاری های مختلف اجرایی و تخصصی با برندهای معتبر و مشهور بین المللی، ارایه بیش از 100 ها عنوان مقاله تخصصی، سخنرانی در بیش از صد سمینار مختلف، سخنران برتر ده ها سمینار، مهمان و کارشناس برخی از برنامه های صدا و سیما، عضو هیات تحریریه نشریات مختلف و مشاور مدیران عامل مطرح و برتر شرکت ها و سازمان های ملی و بین المللی .......

علی خویه
09122991608
khooyeh@gmail.com

آدرس آکادمی مذاکره ایران:
تهران- خیابان نیاوران-بعد از پمپ بنزین- ک رفیعی- پ 5
اینستاگرام اکادمی مذاکره ایران دوره های تخصصی آموزش مذاکره آکادمی مذاکره ایران . Negotiation Academy
آکادمی اصول و فنون مذاکره .
این آکادمی توسط اساتید برتر کشور و دست اندرکاران حرفه ای مذاکره تجاری در ایران با هدف رشد و توسعه ی این دانش به شکل کاربردی در ایران افتتاح شد
هدف از این آکادمی این است که دانشجویان، علاقه مندان، مدیران، فروشندگان و ... با ارسال جلسات مذاکره خود به این آکادمی نقاط ضعف خود را برطرف کرده و در صدد رفع ایراد ها و مشکلات جلسات مذاکره خود باشند و درضمن با تشکیل کلاس ها و کارگاه های حرفه ای در این زمینه به توسعه و بهبود مهارت های مذاکره کمک کنند
این آکادمی به دنبال تربیت مذاکره کنندگان حرفه ای و راهنمایی آنها به شرکت های مختلفی می باشد
در این آکادمی با تشکیل کلاس ها و کارگاه های مرتبط با متدها آموزشی روز دنیا با الگو برداری از کلاس های اصول و فنون مذاکره دانشگاه ها و مدرسه های کسب و کار معتبر دنیا مانند هاروارد، توکیو، سوئد و ... در صدد هستیم تا به شکل کاربردی و مهارتی این دانش را به علاقمندان انتقال دهیم
. در این کلاس ها و کارگاه های آموزشی با بررسی مورد های مطالعاتی جلسات مذاکره حرفه ای در دنیا و ارایه آموزش ها به شکل کاربردی و مهارتی سعی در بهبود مهارت های مذاکره کنندگان هستیم
. برای ارتباط با این آکادمی در تماس باشید
. khooyeh@gmail.com
09122991608
معرفی مدیر عامل آکادمی اصول و فنون مذاکره - کلینیک اصول و فنون مذاکره- دپارتمان اصول و فنون مذاکره

علی خویه مدرس دانشگاه، مشاور و مجری سیستم های مهندسی فروش و بازاریابی
ریاست انجمن مهندسی فروش ایران
مولف و مترجم 11 عنوان کتاب تخصصی، بیش از 16 سال تجربه اجرایی
اولین مترجم و مولف کتاب مهندسی فروش
مولف پرفروش ترین کتاب حوزه تبلیغات و بازاریابی
مولف چندین کتاب منبع و مرجع قابل تدریس در دانشگاه های سراسر کشور
مجری بیش از 200 پروژه مهندسی فروش بازاریابی تبلیغات وبرند در سطح کشور
مشاور، مدرس و مجری پروژه های مختلف مدیریتی، بازاریابی، فروش و برند بیش از 100 کارخانه بزرگ و کوچک در سطح کشور
عضو انجمن های ملی و بین المللی معتبر جهان در حوزه بازاریابی، برند تبلیغات و فروش
مشاور و مجری افزایش فروش بیش از صدها کارخانه و شرکت در ایران
راه اندازی و استقرار مهندسی فروش و دپارتمان بازاریابی و فروش در بیش از صدها شرکت در سراسر خاورمیانه
مشاور ارشد مدیران عامل مطرح کشور
مهمان و کارشناس برنامه های صداو سیما
دریافت جایزه ویژه از انجمن فروشندگان حرفه ای انگلستان
بنیانگذار آکادمی اصول و فنون مذاکره در ایران برای اولین بار
آموزش مذاکره اصول و فنون مذاکره اصول و فنون مذاکرات اثربخش تکنیک های مذاکره کارگاه و کلاس اصول موفقیت در مذاکره سمینارها و کارگاه ها ارتباط با مشتریان دوره های آموزشی اصول و فنون مذاکره در سخنرانی اصول و فنون مذاکره بازرگانی مذاکره کلاس مذاکره اصول وفنون مذاکره در فروش بازاریابی و مشتری مداری اصول مذاکره حرفه ای زبان بدن در مذاکرات همایش ها مذاکرات اثربخش آموزش فروش آموزش بازاریابی مذاکره موفق زبان بدن(Body Language) آموزش زبان بدن کارگاه آموزشی فنون مذاکره موفقیت در مذاکرات شیوه ی برخورد با مشتریان ارتباطات اثربخش ارتباطات در مذاکره

دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش
اصول و فنون مذاکره اصول و فنون مذاکره اصول و فنون مذاکره اصول و فنون مذاکره
دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دوره آموزش مذاکره تلفنی، فنون و تکنیک های مذاکره تلفنی
فروش حرفه ای

دروه ی جامع آموزش فروش و تکنیک های فروش دوره آموزش جامع کاربردی مدیریت فروش و فروش حرفه ای
دوره آموزش جامع کاربردی مدیریت فروش و فروش حرفه ای

دروه ی جامع آموزش فروش و بازاریابی دوره های آزاد و MBA (مرکز آموزش­های کاربردی)
دوره آموزش فروش و بازاریابی

پیوندها
طبقه بندی موضوعی
پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

زبان بدن نقشی کلیدی در ارتباطات موثر یک رهبر سازمانی ایفا می‌کند. زبان بدن گاه می‌تواند یک عامل آسیب‌زننده جدی یا یک تقویت‌کننده قوی برای رهبری شما در سازمان باشد. در این نوشتار راهکارهایی ساده و تاثیرگذار برای تقویت زبان بدن به‌عنوان یک مزیت رقابتی غیرکلامی معرفی می‌شود.


آموزش اصول و فنون مذاکره و موفقیت در مذاکره-مذاکره حرفه ای-تکنیکهای مذاکره فروش آموزش اصول و فنون مذاکرات حرفه ای، سخنرانی و فن بیان

1) برای افزایش اعتماد به نفس، قبل از شروع یک جلسه مهم مذاکره، روزنامه را جایگزین تلفن همراه هوشمند خود کنید. تجربه نشان می‌دهد داشتن اعتماد به نفس نقش مهمی در زبان بدن یک فرد در حین مذاکره برای یک مصاحبه شغلی، معامله یا گفت‌وگوی حرفه‌ای دارد و جالب‌تر اینکه نحوه قرارگیری و نشستن فرد به‌ویژه در آغاز مذاکره بسیار تعیین‌کننده است.

پژوهش انجام شده در مدرسه کسب و کار هاروارد نشان می‌دهد زمانی که نشستن یک فرد به گونه‌ای باشد که شانه‌های او به سمت عقب تمایل دارد، «قدرت» خود را به نمایش می‌گذارد، مهم‌تر اینکه این وضعیت فیزیکی به ترشح هورمون تستوسترون (که موجب افزایش اعتماد به نفس است) و کاهش سطح هورمون کورتیزول(که عامل بروز استرس است) منجر می‌شود.

محققان در این بررسی به این نتیجه رسیده‌اند که وضعیت فیزیکی یک فرد به صورت خموده علاوه‌بر تاثیر مستقیم بر وضعیت هورمونی بدن، از او، شخصی فاقد اعتماد به نفس به نمایش می‌گذارد.

حالت فیزیکی بسیاری از ما، هنگام استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند حالتی خموده و با شانه‌هایی نزدیک به هم است درحالی‌که در مقابل، هنگام مطالعه یک روزنامه، ناگزیر به بازکردن شانه‌ها و دورکردن آرنج‌ها از هم هستیم.

2) به نقاط فاش‌کننده دروغ در زبان بدن دقت کنید. یکی از ویژگی‌های خیلی خوب زبان بدن، نشانه‌های غیرکلامی است. گروهی از حرکات، حالات و اقدامات در مجموع یک حالت خاص را به ذهن مخاطب یادآوری می‌کند. تحلیل‌ها و بررسی‌های آماری نشان می‌دهد استفاده از حالات زیر هنگام مذاکره شاخص بسیار دقیقی از زمانی است که فرد در حال دروغ گفتن است. این نشانه‌ها عبارت است از: لمس کردن دست‌ها، لمس کردن صورت، دست به سینه نشستن و تکیه دادن. با توجه به تحقیق انجام شده در دانشگاه نورث ایسترن، شما می‌توانید پس از مشاهده چنین رفتاری در زبان بدن مخاطب خود، حدس بزنید که مخاطب چقدر با شما با صداقت رفتار می‌کند!

3) برای آسان شدن دشواری‌ها، لبخند بزنید. چارلز گارفیلد نویسنده کتاب «حداکثر عملکرد» که یک بار نیز بر عملکرد تیم وزنه‌برداری روسیه در المپیک نظارت داشته است، می‌گوید در اوج خستگی اعضای تیم و زمانی که عملکرد آنها به حداکثر رسیده بود، از آنها خواسته است هنگام خستگی لبخند بزنند و دریافته است عملکرد آنها با وجود خستگی دو تا سه برابر می‌شود.

اینکه شما چه کاری انجام می‌دهید خیلی اهمیت ندارد، اما باید بدانید هنگام انجام هرکاری چنانچه اخم کنید یا صورت خود را جمع کنید، این پیغام به مغز شما منتقل می‌شود:«چه کار دشواری! باید همین الان آن را متوقف کنم!» سپس مغز با ارسال مواد شیمیایی استرس‌زا به جریان خون به پیغام شما پاسخ می‌دهد و این یک دور باطل است، استرس بیشتر می‌شود و شما با دشواری بیشتری کار می‌کنید.

برعکس هنگام لبخند زدن مغز شما این پیام را دریافت می‌کند:«این خیلی بد نیست. من می‌توانم این کار را انجام دهم.»

شاید بارزترین نمونه زبان بدن در زمان فعلی، لبخندهای دکتر ظریف در جریان مذاکرات اخیر گروه 1+5 است.

4) برای رسیدن به توافق، سیگنال‌های تعامل را در شروع نشان دهید. بسیاری از تجربیات مذاکرات موفق، نشان می‌دهد زبان بدن در شروع مذاکرات بسیار تعیین‌کننده بوده است. یک لبخند، تکان دادن سر یا خوشرویی می‌تواند یکی از این نشانه‌ها باشد. جالب توجه اینکه در اغلب مواقع همین علائم کوچک نمایانگر واکنش ناخودآگاه و تصمیم استراتژیک در فرآیند مذاکره است.

5) برای تقویت کسب نتیجه، چیدمان نشستن افراد در جلسه را طراحی کنید. طراحی قدرت به‌ویژه در انجام مذاکره بخش مهمی از استراتژی غیرکلامی و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه، سرمایه‌گذاران و افراد مهمی است که با آنها وارد مذاکره می‌شوید. چیدمان و طرز قرار گرفتن نادرست در یک جلسه، به‌طور ناخواسته به افراد پیامی نامناسب منتقل می‌کند. برای مثال، هنگامی که قصد دارید با مخاطب مورد مذاکره ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنید باید چیدمان به‌گونه‌ای باشد که افراد در دور یک میز احساس برابری، غیررسمی بودن و همکاری داشته باشند.

6) کاری کنید تا یک شنونده موثر به نظر برسید. هنگام مذاکره از انجام کارهای اضافی خودداری کنید. بررسی پیامک‌های تلفن همراه و نگاه کردن به ساعت مچی از جمله اقداماتی است که به مخاطب شما این پیغام را منتقل می‌کند که حوصله شنیدن حرف‌های او را ندارید و به‌طور غیرمستقیم از او می‌خواهید صحبت‌های خود را متوقف کند. در عوض سعی کنید برای تشویق مخاطب خود برای ادامه صحبت، با او تماس چشمی برقرار کنید، کمی به جلو خم شوید و گاهی با تکان دادن سر حرف‌های مخاطب خود را تایید کنید. این مهم است که مخاطب شما مطمئن شود که به حرف‌های او با دقت گوش می‌کنید.

7) در پایان فرآیند مذاکره آخرین تاثیر مثبت را بر مخاطب خود بگذارید. پس از به‌دست آوردن توافق با مخاطب خود درباره قیمت، قرارداد یا پیشنهاد کار، برای یک خروج موفق‌تر از خود نشانه‌هایی چون ایستادن تمام قد، دست دادن به گرمی، تماس چشمی، لبخند و تشکر کلامی را به مخاطبان خود نشان دهید. با این کار استمرار همکاری و تعامل با خود را تضمین خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید مطابق با مطالعات انجام شده بیش از 70 درصد از ارتباطات ما غیرکلامی است. بنابراین یادگیری و چگونگی استفاده از زبان بدن برای ارتباط موثرتر با دیگران یک ضرورت است. اطمینان داشته باشید تسلط به زبان بدن به بهبود زندگی فردی و حرفه‌ای شما کمک فراوان خواهد کرد.

سیدمحمد اعظمی‌نژاد

منبع: forbes

www.hrjournalist.com

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی